Niezwykła opona Vision

Jeszcze o recyklingu opon. Prezentowaliśmy już przykłady, co może powstać z niepotrzebnej, zużytej opony. Możliwości jest wcale niemało, od różnych technicznych (np. nawierzchnie, maty posadzkowe, odbojniki itp.) po artystyczne (meble, naczynia). A co, gdyby właśnie oponę też wyprodukować z odpadów?
Taka nowa opona Vision, pierwsza pochodząca z recyklingu zaprezentowana została na tegorocznym Movin’On w Kanadzie przez firmę Michelin, znaną z produkcji opon przede wszystkim.

Niezwykła opona Vision
Opona pod zobowiązującą nazwą (Vision = Wizja) powstała z biodegradowalnych materiałów, do produkcji których wykorzystano odpadki, takie jak papier, plastik, puszki, zużyte części elektroniczne i resztki żywnościowe. Opona nie wymaga pompowania, gdyż jej wnętrze stanowi pęcherzykowata konstrukcja. Zastosowanie technologii 3D pozwala użytkownikowi określić każdorazowo wymagane parametry opony (np. grubość bieżnika). To nie koniec innowacji. Opona może komunikować się z kierowcą! Jest bowiem wyposażona w sensory współdziałające z aplikacja w smartfonie.

Ta futurystyczna opona jest zatem „smart”, ale też przyciąga wzrok sam jej niezwykły wygląd.

Źródło: Michelin

 

2018-07-31T12:50:20+00:00 Lipiec 30th, 2018|recykling|0 Comments

Leave A Comment