LEGO – wkład w redukcję plastiku

Elementy LEGO®, takie jak liście, krzewy i drzewa, będą w przyszłości produkowane z plastiku pochodzenia roślinnego pochodzącego z trzciny cukrowej i pojawią się w pudełkach LEGO już w 2018 roku.

„W Grupie LEGO chcemy wywrzeć pozytywny wpływ na otaczający nas świat i ciężko pracujemy, aby stworzyć wspaniałe produkty dla dzieci korzystających ze zrównoważonych środowiskowo materiałów. Jesteśmy dumni, że pierwsze elementy LEGO wykonane z ekologicznie czystego plastiku są w produkcji i będą w tym roku w pudełkach LEGO. Jest to doskonały pierwszy krok w naszym ambitnym zobowiązaniu do stworzenia wszystkich klocków LEGO przy użyciu ekologicznych materiałów „- powiedział Tim Brooks, wiceprezes ds. Ochrony środowiska w Grupie LEGO.

Ten krok jest częścią zobowiązania LEGO Group do wykorzystywania zrównoważonych materiałów w podstawowych produktach i opakowaniach do roku 2030.

Bezkompromisowa jakość i bezpieczeństwo

Nowe, trwałe elementy LEGO są wykonane z polietylenu, który jest miękkim, wytrzymałym i elastycznym tworzywem sztucznym, a te oparte na materiale z trzciny cukrowej są technicznie identyczne, jak te wytwarzane przy użyciu konwencjonalnego plastiku. Elementy zostały przetestowane, aby zapewnić, że plastik na bazie roślin spełnia wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa, które ma Grupa LEGO, a klienci oczekują od produktów LEGO.

„Produkty LEGO zawsze zapewniały wysoką jakość zabawy, dając każdemu dziecku szansę na ukształtowanie własnego świata dzięki pomysłowej grze. Dzieci i rodzice nie zauważą żadnej różnicy w jakości lub wyglądzie nowych elementów, ponieważ polietylen pochodzenia roślinnego ma takie same właściwości jak zwykły polietylen „- powiedział Tim Brooks.

Niepowtarzalny design klocków LEGO i bezkompromisowa koncentracja LEGO Group na jakości i bezpieczeństwie w ciągu ostatnich 60 lat sprawiają, że dwa klocki LEGO, które powstały w przeciągu kilku dziesięcioleci, mogą nadal pasować do siebie.

O zrównoważonym rozwoju w Grupie LEGO

Grupa LEGO współpracuje z World Wildlife Fund for Nature (WWF), w ramach działań mających na celu zmniejszenie emisji CO2 w produkcji i operacjach łańcucha dostaw oraz promuje globalne działania w zakresie zmian klimatu.
Dzięki inwestycjom w energię wiatrową energia wykorzystywana do produkcji klocków LEGO jest równoważona przez produkcję energii odnawialnej.
Grupa LEGO ma na celu do 2030 r.osiągnięcie zerowej ilości odpadów w swojej działalności i wprowadziła pochodzące z recyklingu papierowe podstawki do kalendarza adwentowego LEGO, zmniejszając ilość odpadów z tworzyw sztucznych trafiających na wysypiska.

Źródło: Lego

2018-03-16T09:35:24+00:00 Marzec 15th, 2018|produkty ekologiczne|0 Comments

Leave A Comment